Home > Specialybės > Biomedicinos mokslai > Medicinos vadyba ir vystymas / Healthcare Management

Medicinos vadyba ir vystymas / Healthcare Management

Medicinos vadyba = medicina + verslas
KUR STUDIJUOTI MEDICINOS VERSLĄ IR VADYBĄ UŽSIENYJEUniversity of Southampton
Healthcare: Management, Policy and Research

Coventry University
International Leadership and Management in Health and Social Care


SVAJOJI TAPTI MEDICINOS VERSLININKU?
  PLAČIAU APIE MEDICINOS VADYBĄ
Medicina – (lot. ars medicinae - gydymo menas) mokslo ir praktikos visuma apie žmogaus ir gyvūnų sveikatą, ligas, jų profilaktiką ir gydymą. Lygį lemia ekonominė ir socialinė šalies santvarka, gamtos ir technikos mokslų, kultūros laimėjimai. Medicina yra sritis padedanti užkirsti kelią ligai, ją diagnozuoti ir gydyti.


Verslas (šnek. kartais dar vadinamas bizniu) – asmenine rizika paremta savarankiška veikla, kurios tikslas – gauti pelną, panaudojant savo sugebėjimus, žinias, laiką, kitų žmonių pinigus ir kitų žmonių darbą.


Draudimo bendrovei „PZU Lietuva“ atlikus visuomenės nuomonės tyrimą ir pasidomėjus, kiek Lietuvos žmonių naudojasi mokamomis medicinos paslaugomis, paaiškėjo, kad miestiečiai dažniau kreipiasi į privačias gydymo įstaigas negu mažų miestelių ir kaimų gyventojai.

Apklausos duomenimis, net 45 proc. miestiečių yra tekę kreiptis į privačiai dirbančius medikus, dar 30 proc. didmiesčių gyventojų gydosi valstybinėse medicinos įstaigose, bet ten mokėjo už paslaugas.

Tarp kaimo gyventojų privačiai besigydančių yra tik trečdalis (29 proc.), tačiau daugiau yra mokančiųjų už paslaugas valstybinėms gydymo įstaigoms (34 proc.), rašoma bendrovės pranešime spaudai.

„Tokį ryškesnį atotrūkį tarp kaimo ir miesto gyventojų, besikreipiančių pas privačius gydytojus, lemia keletas priežasčių. Be jokių abejonių, miestuose yra daugiau privačių gydymo įstaigų ir jos lengviau pasiekiamos. Be to, neretai miestuose gyvenančių žmonių pajamos yra didesnės, ir žmonės išgali mokėti už medicinos paslaugas.

Svarbi yra ir ta aplinkybė, kad miestuose sutelktas verslas, kuris nori ir gali pasirūpinti savo darbuotojais, t. y. apdraudžia įmonėje dirbančius žmones sveikatos draudimu, ir žmonės gali gydytis privačiose medicinos įstaigose“, - pranešime spaudai cituojamas „PZU Lietuva“ generalinis direktorius Marius Jundulas.

Pasak jo, žmonės vis labiau yra linkę mokėti už privačią mediciną, nes ten gauna geresnį aptarnavimą ir sugaišta mažiau laiko, taigi gauna greitesnę pagalbą. Verslininkai, apdraudžiantys savo darbuotojus sveikatos draudimu, būtent šį aspektą labiausiai ir vertina – darbuotojai serga trumpiau ir greičiau sugrįžta į darbą.ĮSIJAUSK