Home > Specialybės > Menai > Vaidinimas ir šokiai > Aktorystė / Acting

Aktorystė / Acting

Aktoriai – tai menininkai, atliekantys vaidmenis teatre, kino ir televizijos filmuose.Aktoriai yra teatro ir kino meno specialistai.
KUR STUDIJUOTI AKTORYSTĘ
University of Surrey
Acting
Actor Musician
Musical Theatre
Professional Production Skills
Theatre Studies

University of Worcester
Drama & Performance

Arts University Bournemouth
Acting

Birmingham City University
Acting
Applied Performance (Community and Education)

Southampton Solent University
Performance

University of Greenwich
Drama
Drama and English Literature

University of South Wales
Performance and Media
Theatre and Drama
Performing Arts (for Theatre & Film)

University of Bedfordshire
English and Theatre Studies
Performing Arts
Theatre & Professional Practice

Coventry University
Theatre and Professional Practice

University of Chichester
Theatre


Fontys University of Applied Science
Circus & Performance Art


SVAJOJI TAPTI AKTORIU?
  PLAČIAU APIE AKTORYSTĘ
Aktoriai – tai menininkai, atliekantys vaidmenis teatre, kino ir televizijos filmuose.Aktoriai yra teatro ir kino meno specialistai. Jie kuria meninius vaizdus naudodami įvairias scenines vaidybos priemones: kalbą, veido išraišką, judesį tam tikroje erdvėje, jausmus. Kiekvienas aktorius savaip interpretuoja vaidmenį. Nuo jo intelekto ir gebėjimo vizualiai pateikti interpretacijas priklauso vaidmens įtaigumas.Kino filmo ar spektaklio kūrimo pradžia yra scenarijus, kurį analizuoja režisierius.

Režisieriai parenka aktorius, paskirsto jiems vaidmenis, kartu su aktoriais analizuoja vaidmenų charakterius ir aktorių vaidybos metodus. Kai kurie aktoriai atlieka tik tam tikro pobūdžio vaidmenis – vieni yra komikai, kiti linkę į dramatinius vaidmenis. Galiausiai vaidmenys skirstomi atsižvelgiant į aktorių išvaizdą, temperamentą ir pan. Aktoriams yra svarbu turėti ne tik aktorinį, bet ir muzikinį išsilavinimą, gerą judesio plastiką, nes scenoje tenka ne tik kalbėti, bet ir dainuoti bei šokti.

Aktoriai vaidindami vilki sceninius drabužius ir naudoja grimą. Tai sustiprina emocinį poveikį. Apskritai aktoriai – universalūs menininkai, gebantys analizuoti ir originaliai interpretuoti literatūrinę kūrybą.Paprastai aktoriai yra teatrų (dramos, muzikinių, lėlių, pantomimos ir kt.), kino studijų darbuotojai, bet gali būti ir nepriklausomi, atliekantys tam tikrus vaidmenis skirtinguose teatruose režisierių kvietimu.

Dažnai aktoriai vaidina keliuose teatruose, kino filmuose, atlieka reklamų biurų ar įstaigų užsakymus. Kita jų veiklos sritis – kūrybos vakarai, prozos ir poezijos skaitymai, monospektakliai (vieno aktoriaus spektaklis), pedagoginis darbas studijose ir pan.
ĮSIJAUSK