Home > Studijų kokybė > Kas yra studijų kokybė? Palyginimas su iPhone

Kas yra studijų kokybė? Palyginimas su iPhone

Dažnai girdime žodį kokybė.  Žinome, kad tai svarbu. Dauguma nujaučiame kas tai. Tačiau ar suprantame, kas tai yra? Sudėliokime viską į lentynėles. Panagrinėkime pavyzdį.

Įsivaizduokite kokybišką telefoną. iPhone dalys pagamintos iš patvarių medžiagų, jis kruopščiai surinktas taikant kelių lygių patikrinimo metodiką, turi daugybę funkcijų, jo dizainą kūrė profesionalai, programine įranga rūpinosi specialistai. Taigi geras telefonas turi tam tikrą savybių rinkinį. Tai daugybė nematomų procesų, apie kuriuos Tu tik nujauti, kai laikai šį daiktą rankoje.

Daikto kokybė susideda iš procesų, kuriuose Tu nedalyvavai – rankoje laikai rezultatą. 

Tačiau studijos nėra daiktas. Tai net ne paslauga, nes, pavyzdžiui, gero kirpėjo darbo rezultatą matai iš karto, lygiai kaip ir gero mechaniko ar teisininko, nors galbūt iš dalies dalyvauji procese.

Studijos yra UNIKALUS reiškinys. Studijos yra PROCESAS, kurio pagrindinis dalyvis esi Tu! Šis procesas gana ilgam laikui tampa svarbia Tavo gyvenimo dalimi. Nuo jo kokybės priklauso Tavo gyvenimo kokybė studijų laikotarpiu, ir apskritai šis procesas turi įtakos Tavo ateičiai – jo metu keisis Tavo mąstymas. Tu įgysi tam tikrų žinių ir patirties, nuo kurių priklausys Tavo sprendimai ateityje, kitų žmonių požiūris į Tave, o kartu ir Tavo ateities galimybės bei gyvenimo kokybė.

Studijos – tai ne tik pati studijų programa, susidedanti iš mokomųjų dalykų, bet ir daugybė kitų veiksnių, kurie susipindami ir papildydami vienas kitą lemia studijų kokybę.