Home > Šalys > Danija > Kodėl verta studijuoti Danijoje? > Kokie yra Danai? > Nacionalinis turtas: ‚hygge‘

Nacionalinis turtas: ‚hygge‘

Jeigu vakarėlio metu nežinosi ką pasakyti, tiesiog paprašyk bet kuriuo dano paaiškinti tau kas yra ‚hygge‘. Tu ne tik daug išmoksi apie danų kultūrą, bet ir gausi papildomų taškų už tai, kad domiesi esmingiausiu socialiniu dalyku.

Žodį ‚hygge‘ yra sudėtinga išversti. Bendrai, tai yra jaukumo, šilumos bei atsipalaidavimo būsena su žmonėmis, kurie tau rūpi, dažnai tai įtraukia valgymą bei gėrimą.

Pavyzdžiui, vieta gali būti ‚hyggeligt‘ arba žmogus gali būti ‚hygge-lig‘ (kaip hygge), jeigu turi gerą aurą. Kai kompanijoje draugai atsisveikina, dažnai pasako ‚det var rigtig hyggeligt‘. Tai reiškia: ‚tai buvo hyggeligt‘. Tu net gali palinkėti kažkam geros kloties pasakydamas ‚hyg dig‘ (sekmės, lik sveikas).

‚Hygge‘ tikriausiai yra susijęs su danų klimatu ir šiauriniu požiūriu. Tamsiais žiemos vakarais dauguma danų namuose, restoranuose ir baruose sukuria hygge žvakių šviesos pagalba. Toks mirguliuojantis apšvietimas sukuria intymią atmosferą, kurią danai labai mėgsta.

Aišku, kiekviena kultūra turi savo supratimą apie jaukią bei šiltą atmosferą. Tačiau, anot danų, ‚hygge‘ yra kažkas unikalaus. Taigi, jeigu planuoji studijuoti ir gyventi Danijoje ir būsi ‚hygge‘ apsuptyje, nesakyk, kad danai nesušildė tavęs… jie žino, kad tau tai patinka! :-)