Home > Šalys > Olandija > Finansiniai aspektai > Finansavimo galimybės Nyderlanduose

Finansavimo galimybės Nyderlanduose

Paskola mokesčiui už mokslą - Collegegeldkrediet

Kadangi Europos Sąjunga teigia, kad su visais ES piliečiais turi būti elgiamasi vienodai, ES pasų turėtojams automatiškai suteikiama teisė gauti paskolą mokesčiui už mokslą iš Olandijos vyriausybės. Tai vadinama Collegegeldkrediet.

Yra keletas svarbių reikalavimų, kuriuos reikia atitikti, bet tai retai kada būna problema.
1. Jūs turite būti iki 30 metų amžiaus, pradedant  mokslus (virš 30 metų amžiaus asmenys taip pat gali gauti paramą, bet ne tokią didelę).
2. Jūs privalote turėti Olandijos banko sąskaitą.
3. Jūs privalote turėti olandų "burgerservicenummer" (piliečio aptarnavimo numerį), kurį gausite tik tada, kai turėsite nuolatinį adresą Nyderlanduose.
4. Jūs esate užregistruotas kaip dieninių studijų studentas į priskirtą kursą finansuojamajame arba pripažintame aukštojo mokslo institute ar universitete.

Dauguma Olandijos universitetų studentams siūlo du mokesčių mokėjimo būdus. Jūs galite mokėti visą mokestį iš karto arba 10 kartų dalimis kas mėnesį (apie 180 € kiekvieną mėnesį). Tai reiškia, kad jūs neturite jaudintis, jog neturite visos sumos kurso pradžioje. Be to, jei reikia, jums bus galima gauti paskolą mokesčių apmokėjimui.

Collegegeldkrediet yra Olandijos finansinės paramos studentams paskolos mokesčiui už mokslą sudedamoji dalis. Jis susideda iš paskolos padengti mokesčius už savo mokslą (kursą). Nuo 2013 m. tai paprastai sudaro 1835 €. Paskola mokama tiesiogiai į jūsų banko sąskaitą dalimis kas mėnesį, o jūsų pareiga yra sumokėti universitetui iš tų kas mėnesį pervedamų pinigų.

Kai kurie universitetai prašo susimokėti pilnai už visus metus, arba mokėti kiekvieno semestro pradžioje. Tai gali reikšti, kad jūs turėsite mokėti mokesčius, dar  negavus paskolos studijoms. O tai  gali turėti įtakos jūsų pinigų srautams.

Jūs turite mokėti palūkanas Collegegeldkrediet, ir ji taikoma nuo tos dienos, kai pasiemėte paskolą. Palūkanų norma per pastaruosius metus buvo mažesnė nei 2%.

Be to, suteikiama dviejų metų pertrauka po studijų baigimo, prieš pradedant vėl grąžinti likusią paskolos dalį. Visa paskola turi būti grąžinta per 15 metų ir nėra jokio mechanizmo tam, kad jūs būtumėte nurašyti automatiškai, praėjus tam laikui. Minimalus mėnesinis grąžinimo mokestis yra 45,41 €, bet jis gali būti sumažintas Nyderlandų vyriausybės nuožiūra. Svarbu atsiminti, kad
Jūs turėsite grąžinti visą paskolą, net jei ir nebaigsite savo mokslo laipsnio arba jei išvyksite iš šalies.

http://www.duo.nl/particulieren/international-student/default.asp