Home > Specialybės > Biomedicinos mokslai > Medicina ir sveikata > Paramedicina (greitoji pagalba) / Paramedic science

Paramedicina (greitoji pagalba) / Paramedic science

Greitosios medicinos pagalbos automobilis – automobilis, skirtas pervežti sergančius arba sužeistus žmones iš įvykio vietos į ligoninę arba atvežti medicinos pagalbą.
KUR STUDIJUOTI UŽSIENYJEUniversity of Surrey
Paramedic Practice

Birmingham City University
Paramedic Science

University of Greenwich
Paramedic Science


SVAJOJI TAPTI PARAMEDIKU?
  
PLAČIAU APIE PARAMEDICINĄ
Greitosios medicinos pagalbos automobilis – automobilis, skirtas pervežti sergančius arba sužeistus žmones iš įvykio vietos į ligoninę arba atvežti medicinos pagalbą. Automobiliai turi įspėjamuosius signalus ir sireną, suteikiančią pirmumo teisę automobilių spūstyse.

Paprastai greitosios pagalbos transporto priemonės būna mikroautobusai, universalai arba sunkvežimiai, tačiau būna ir autobusai, sraigtasparniai, lėktuvai ir net laivai.


Istorija
Ligonių (pradžioje – dažniausiai karių) transportavimas siekia antikos laikus, tačiau pirmą kartą greitosios medicinos pagalbos transportą 1792 m. dideliu mastu panaudojo kariuomenės gydytojas Dominique-Jean Larrey. Jis su kitais chirurgais bei medicinos seselėmis gelbėdavo karius iš karo lauko naudodamas arklį ir vežimą.

Iš pradžių greitosios buvo naudojamos tik armijoje. Viskas pasikeitė po raupų epidemijos 1882 m. ir choleros epidemijos 1884 m Tada arklio traukiamais vežimais pradėta pervežti ir civilius.

Pirmą kartą greitosios medicinos pagalbos automobilis į gatves išvažiavo 1899 m. Čikagoje.ĮSIJAUSK


`