Home > Šalys > Olandija > Kokia yra švietimo sistema Nyderlanduose (Olandijoje)?

Kokia yra švietimo sistema Nyderlanduose (Olandijoje)?

  • Naujoviška ir praktiniu problemų sprendimu paremta mokymosi sistema
  • Apie 90% Nyderlandų gyventojų kalba angliškai
  • Švietimas Olandijoje nėra nemokamas, tačiau mokesčiai už mokslą yra gana žemi (apie 1800 € per metus) ir Jūs galite imti studento paskolą, kad tai padengtumėte
  • Geros stipendijos galimybės dirbantiems studentams

Olandijos aukštojo mokslo sistema dėl aukštos mokslo kokybės turi pasaulinę reputaciją. Patirtis rodo, kad žmonės, kurie mokėsi Olandijos aukštojo mokslo institucijoje pasižymėjo labai gerai ir kitose pasaulio dalyse. Be to, Nyderlandai buvo pirmoji ne anglakalbių šalis, kuri įvedė kursus mokomus anglų kalba.


HOGESCHOLEN YRA TAIKOMŲJŲ MOKSLŲ UNIVERSITETAI
.Skirtumai tarp taikomųjų mokslų universitetų ir mokslinių tyrimų universitetų laikui bėgant tapo mažiau pastebimi. Nepaisant to, keletas skirtumų išlieka. Taikomųjų mokslų universitetai siūlo ketverių metų programas (3 metų mokymąsį + 1 metų stažuotes/praktiką), suteikiantį bakalauro laipsnį, kuris yra stipriai orientuotas į praktinį mokymą. Programos orientuotos į konkrečias profesijas ir apima stažuotes ar darbo vietas, kurios suteikia studentams praktinio darbo patirtį. Taikomųjų mokslų universitetai taip pat siūlo vis daugiau programų, kurios suteikia magistro laipsnį. 2/3 universitetų Nyderlanduose yra Taikomųjų mokslų universitetai.


AKADEMINIAI UNIVERSITETAI
yra mokslo įstaigos, kurios yra orientuotos į mokslinius tyrimus. Mokslo kokybės skirtumai tarp Olandijos universitetų paprastai yra nedideli, o geriausias universitetas viename mokymosi dalyke, gali būti blogesni kitame. Tai yra viena iš priežasčių, kodėl nė vienas iš jų nėra tarptautinių universitetų reitingavimo sistemų pakopos viršūnėje. Tačiau visų jų taškų skaičius gerokai viršija vidurkį (12 universitetų yra pasaulio TOP200).


Bakalauro ir Magistro programos Nyderlanduose

 

Mokslinių tyrimų univetsitetas

Taikomųjų mokslų universitetas

Bakalauro studijų programos kaina

1835€

1835€

Bakalauro studijų programos trukmė

3 metai

4 metai (1 metai apmokamos praktikos)

Magistro studijų programos kaina

1835€

Iki  10,000€

Magistro studijų programos trukmė

2 metai

2 metai


Pagrindinė priežastis, kodėl Magistro studijų programos taikomųjų mokslų universitetuose yra daug brangesnės, yra tai, kad Olandijos vyriausybė neremia magistro programų priešingai nei baklauro studijų programų, kurios trunka 1 – erius metus ilgiau ir yra remiamos vyriausybės.