Meno terapijos / Therapeutic Arts

Meno terapija leidžia žmogui atskleisti savyje neatpažintas galimybes, talentus, surasti naujų problemų sprendimo būdų, pasisemti stiprybės ir netgi užauginti savo emocinio intelekto koeficientą.
KUR STUDIJUOTI
University of South Wales
Creative and Therapeutic Arts
Psychology with Cognitive Behavioural Therapy


SVAJOJI TAPTI MENO TERAPEUTU?
  PLAČIAU APIE MENO TERAPIJĄ

Emocinis poilsis Anot psichologės Irenos Česnulaitienės, menas jau savaime yra atsipalaidavimo, kūno ir dvasios harmonijos palaikymo šaltinis, todėl ypač svarbus ne tik norint kuo daugiau pagerinti sveikatą, bet ir kaip relaksaciją teikiantis procesas, atpalaiduojantis nervų sistemą, lavinantis motorinius, komunikacinius gebėjimus.


Meno terapija leidžia žmogui atskleisti savyje neatpažintas galimybes, talentus, surasti naujų problemų sprendimo būdų, pasisemti stiprybės ir netgi užauginti savo emocinio intelekto koeficientą. „Kiekviena meninės raiškos priemonė turi savitų gydomųjų galių, leidžiančių atsiskleisti, išreikšti giliai paslėptus norus, svajones, dvejones ar net nuoskaudas. Dažnai manoma, kad užsiimti menu, t. y. piešti, šokti ar dainuoti, reikia mokėti, turėti tam ypatingų gabumų. Taip nėra, nes kiekvienas, būdamas vaikas, piešė, lipdė, žaidė, vadinasi, gali savyje pažadinti kūrybiškumą. Galėdami išreikšti savo kūrybines galias geriau jaučiamės. Būdami psichologiškai stabilūs, galime džiaugtis geresne sveikata“, – sako psichologė. Atvers dideles perspektyvas


Gydomąja meno galia susidomėta 1938 metais. Anglų dailininkas Andrijanas Hillas, pats sirgęs tuberkulioze, apsilankęs sergančiųjų plaučių ligomis ligoninėje, pajuto ten tvyrojusį liūdesį ir prislėgtą nuotaiką. Jis spontaniškai pasiūlė ligoniams piešti. Po kelių dienų dailininkas pastebėjo, kad piešimo procesas vyresnio amžiaus žmonėms suteikia daug džiaugsmo, netgi skatina gijimą. Šis pastebėjimas nebuvo pamirštas. Ilgainiui daugelio šalių gydymo įstaigose piešimas, lipdymas, muzika, šokiai imti taikyti kartu su medikamentais.


Dabar pasaulyje egzistuoja daugybė meno terapijos studijų, mokyklų, net universitetų, kuriuose rengiami meno terapeutai. Turėti savo meno terapeutą tapo itin populiaru, nors tai ir nemažai kainuoja. „Jei nors kiek susipažįstama su meno terapija, ji pamėgiama“, – tvirtina psichologė. Deja, Lietuvoje menų terapeutai dar nėra rengiami.ĮSIJAUSK